Wielki mały człowiek - zajęcia w Magazynie Sztuk


Zajęcia plastyczne dla najmłodszych artystów, na które zapraszam dzieci od 3 roku życia. Jeżeli chcą, mogą przyprowadzić na nie swoich rodziców, którzy pomogą przytrzymać pędzel, albo tylko dodadzą odwagi swoją obecnością. Będziemy wspólnie malować, rysować, wydzierać, doklejać, uczyć się nowych technik plastycznych, ale przede wszystkim dobrze się bawić i odkrywać swoje mocne strony i nowe talenty.

Godzina szaleństw plastycznych nie do końca ma na celu wykonanie konkretnej pracy. Jako studentka arteterapii, wykorzystuję techniki terapeutyczne w zadaniach rozwojowych, pobudzających wyobraźnię, wyzwalających emocje i podnoszących pewność siebie u dzieci. W arteterapii ważniejszy od ostatecznej dokładnie wykonanej pracy – jest sam proces jej powstawania. Podczas takiego procesu możemy odkryć jak ciekawe jest bawienie się plastyką. Dzieci wykorzystują na zajęciach własne pomysły, mogą eksperymentować z technikami i tworzyć swoje prace według indywidualnej koncepcji. A przez to poznać siebie jako kogoś bardzo twórczego i pełnego niesamowitej energii :)

Podobno dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe. Na naszych zajęciach czasem jesteśmy brudni po łokcie od farb, kleju i kredek, ale mam nadzieję że dobrze się bawimy.

Szczegóły: magazynsztuk.pl

Komentarze