Spektakle plenerowe przed Och-Teatrem

Och-Teatr zaprasza na spektakle grane na scenie plenerowej przy ulicy Grójeckiej.
Na wszystkie spektakle wstęp jest wolny.
Początek codziennie o 17.00.

ZWIĄZEK OTWARTY
FARSA. KOMEDIA DELL’ARTE. Tekst o małżeństwie napisany przez… małżeństwo, w sensie jak najbardziej dosłownym: Dario Fo, laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku,  stworzył „Związek otwarty” wraz z żoną, Franką Rame. Był on pisany „na ulicę”, dla tzw. Teatru Ulicznego. Jego osią jest kpina i zabawa instytucją małżeństwa, żonglowanie stereotypami odnoszącymi się do natury kobiet i mężczyzn. Tytułowy „nowoczesny” związek otwarty to związek wolnych - tzn. niewiernych sobie - małżonków.
Trzeba to raz powiedzieć. Związek otwarty ma swoje wady! Główna zasada brzmi: Jeśli otwarty związek dwóch osób ma funkcjonować, może być otwarty tylko z jednej strony: Po stronie mężczyzny! Bo jak się związek otworzy z obu stron, to powstaje przeciąg!

11, 12, 13, 14 sierpnia
http://ochteatr.com.pl/event-data/1439/zwiazek-otwarty

LAMENT NA PLACU KONSTYTUCJI
Pierwsza premiera z cyklu plenerowych spektakli prezentowanych
na placu Konstytucji. Zdarzenie teatralno-uliczne przygotowane w ramach Akcji letniej Teatru Polonia, Miasta St. Warszawa i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Babcia, matka i wnuczka, mówią o swoich problemach i nadziejach, sprawach, które mogą się zdarzyć każdemu z nas. Propozycja teatru ulicznego czy raczej chodnikowego, ale nie tego z efektami, inscenizacją, pomysłami widowiskowymi, lecz prostego, proponującego przechodniom zwykłe słowo, historię, bezpośredni dialog, ofiarowującego aktorów z ich umiejętnościami
zainteresowana słuchaczy, zagrania problemu, postaci, charakteru. Tylko tyle i aż tyle.

19, 20, 21, 22, sierpnia
http://ochteatr.com.pl/event-data/1434/lament-na-placu-konstytucji

FLAMENCO NAMIĘTNIE
Spektakl opowiadający w prosty sposób o uczuciach i wielkich ludzkich namiętnościach. Tekst jest jedynie punktem wyjścia i wprowadza nas do pełnego pasji świata FLAMENCO, gdzie taniec, śpiew, rytm i dźwięki gitary opowiadają o najgłębszych ludzkich emocjach – od bólu i rozpaczy po niewypowiedzianą radość. Zespół „Corazón Flamenco” istnieje od 2006 roku. Tworzy go czterech młodych muzyków – Magdalena Navarrete, Anna Iberszer, Andrzej Lewocki oraz Marek Fedor. Szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań każdego z członków zespołu sprawia, że obok tradycyjnych gatunków flamenco w repertuarze zespołu znajdują się również elementy tanga i folkloru argentyńskiego, kubańskiego bolero i rumby, a także rytmów afrykańskich, oraz nowoczesnego rapu. Tworząc fuzje stylów rozszerzają skład o dodatkowe instrumenty podkreślając charakter i niepowtarzalność hiszpańskich i latynoskich brzmień.
Od czterech lat „Corazón Flamenco” zdobywa coraz większe uznanie i popularność w Polsce występując w salach koncertowych i filharmoniach, równie dobrze czując się w klimatach klubowych.
Zespół na stałe współpracuje z warszawskimi teatrami – Teatrem Tańca NTF, oraz Teatrem Kamienica w Warszawie.
Anna Iberszer -   Aktorka i tancerka. Absolwentka Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej oraz Szkoły Aktorskiej w Warszawie. Występuje gościnnie w warszawskim Teatrze Narodowym, Teatrze Syrena, Starym Teatrze w Krakowie, na stałe współpracuje z Teatrem Polonia, grając u boku Krystyny Jandy. Jest także choreografem oraz instruktorką tańca Flamenco i Tango argentyńskiego. Swoje umiejętności taneczne doskonaliła u źródeł - w Sevilli i Buenos Aires, gdzie regularnie gości. Zagrała w kilkudziesięciu filmach i serialach, na scenie jest od ponad 12 lat. Zatańczyła u boku sław muzyki Flamenco i Tanga Argentyńskiego. Pracuje przy produkcjach międzynarodowych, koncertując w Europie, USA i Argentynie.
Magda Navarrete – jedyna śpiewaczka Flamenco w Polsce.  Liderka zespołu Noche de boleros, który fuzjuje muzykę latynoską z Flamenco i elektroniką.  Jej płyta wydana nakładem Warner Music „Chilli” zaistniała nie tylko na polskim rynku, ale także na latynoamerykańskim, gdzie Magda regularnie koncertuje. W Polsce przez 7 lat była solistką zespołu Los Payos.  Śpiewa od 9 roku życia. Tańczy i śpiewa Flamenco od 11 lat. Mieszkając w Madrycie i Sevilli szkoliła swoje umiejętności m.in. u Montse Cortez, która jest nadworną śpiewaczką w projektach Paco de Lucia. Brała udział w wielu międzynarodowych projektach dotyczących muzyki flamenco: Arte Flamenco , Indialucia, Carmen Concierto, oraz międzynarodowym projekcie w USA – hinduskiego tablisty Samira Chaterjee. Właśnie rozpoczęła pracę nad wspólnym albumem ze Staszkiem Sojką.
Andrzej  Lewocki -   Jest jedynym polskim muzykiem, który gra na gitarze i cajonie jak rodowity Cygan z Andaluzji.  Nabierał doświadczenia  współpracując z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Ma niebywały słuch muzyczny i nietypową w Polsce muzyczną wrażliwość.  Ostatnio został zaproszony na festiwal gitarowy do Murcii im. Nino Ricardo, którego został laureatem zajmując II miejsce. Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą.  Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco. Obecnie współpracuje z Tiento Flamenco, Noche de boleros, Teatrem Tańca NTF, Studio Flamenco,  Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos, Tanto Flamenco,  Anną Chodakowską oraz  Teatrem Kamienica . Nagrywa dla radia i telewizji, zapraszany jest także, jako muzyk studyjny.

25, 26, 27, 28, 29 sierpnia

CZERWONY KAPTUREK
"Czerwony Kapturek" to powszechnie znana bajka w niezwykle zabawnym opracowaniu Jana Brzechwy. Realizacja Grupy Dochodzeniowej stawia na młodych, uzdolnionych wokalnie aktorów, którzy postanowili opowiedzieć ją po swojemu, wracając do czasów własnego dzieciństwa i kultowego winylowego wydania bajki z narracją Ireny Kwiatkowskiej. W ten sposób młodzi artyści chcą wciągnąć w teatralną przygodę nie tylko najmłodszych widzów, ale także do ich rodziców, wujków, ciocie oraz całe rodziny. "Czerwony Kapturek" to opowieść o strachu, który ma wielkie oczy i sile przyjaźni, która pokonuje największe przeszkody. O tym, że z w najgorszej opresji zawsze można liczyć na wiernych przyjaciół. Twórcy spektaklu chcą przekraczać granice sceny, wciągać w swoją opowieść najmłodszych, aby teatr kojarzył im się przede wszystkim z przyjemnością i zabawą. Scenografia projektu Pauliny Czernek nawiązuje do ulubionych atrybutów dzieciństwa: książeczek "pop-up", czyli trójwymiarowych elementów "wyskakujących" gdy otwiera się kolejną stronę. Spektakl ma uczyć, bawić i zaskakiwać, a wpadające w ucho piosenki nadadzą mu bajkowego nastroju, za którym chyba każdy z nas tęskni w codziennym życiu.

15, 16, 17 sierpnia

JAŚ I MAŁGOSIA
Każda historia ma swój początek... i koniec, oczywiście. A skoro każdy koniec to nowy początek - to co stało się z Wilkiem, który chciał przedwcześnie skończyć historię Czerwonego Kapturka i jej Babci? Kim została Czerwony Kapturek kiedy dorosła? I co mają z nimi wspólnego Jaś i Małgosia? Na wszystkie podobne pytania, i jeszcze wiele innych, wspólnie z dziecięcą widownią spróbuje odpowiedzieć Grupa Dochodzeniowa. Z energią i radością wciągając widownię w każdym wieku do wspólnej, interaktywnej zabawy, młodzi aktorzy przypomną wspaniałą, tradycyjną bajkę o w błyskotliwym opracowaniu Jana Brzechwy. Przeżywając przygody razem z Jasiem i Małgosią, słuchając pięknych piosenek i pomagając bohaterom w wybrnięciu z opresji, młodzi widzowie nauczą się zgodnej współpracy, budowania zaufania, czy rozpoznawania niebezpieczeństwa. A wszystko to w rodzinnej, pełnej radości atmosferze!
Spektakl powstaje we współpracy z Grupą Dochodzeniową.

9, 10, 18, 24 sierpnia



Komentarze