Piknik Sąsiedzkigodz. 15.30- 19.00 imprezy sąsiedzkie:
- pchli targ, sąsiedzka wymiana rzeczy używanych, kiermasz domowych wypieków,
- wystawa i kiermasz prac artystów i rękodzieła z Ochoty,
- prezentacja projektów złożonych do budżetu partycypacyjnego dzielnicy Ochota

godz. 15.30-19.00 zajęcia i warsztaty dla wszystkich:
- Szkoła Podstawowa nr 23: nauka sztuki orgiami, punkt gier i zabaw stolikowych (szachy i scrabble), malowanie buziek, szydełkowanie z klasą 4B, szybka nauka chińskiego i malowanie chińskich liter, kiermasz prac dzieci ze świetlicy (notesiki, kartki okolicznościowe, zakładki, obrazki),

- Mały Odkrywca: zajęcia plastyczne we współpracy z Fundacją Art Transfer, malowanie buziek, Bajodzieło- spotkanie z baśnią afrykańską, ścieżka sensoryczna dla maluszków

- Lalilu: zajęcia muzyczne i kreatywne. Wspólne budowanie i malowanie domków dla ochociańskich ptaków przy dzwiękach warsztatów muzycznych otwartych dla Wszystkich! Malowanie buziek dorosłych przez dzieci, triathlon (skakanie w worku, czołganie w tunelu i jedzenie jabłka "w powietrzu") oraz zabawne przedstawienie w wykonaniu rodziców Lalilu

- warsztaty rycerskie dla dzieci: Łukasz Sip uczy władać mieczem, daje do przymierzenia kopie średniowiecznego uzbrojenia ochronnego i uczy ”rycerskiego zachowania” (start: godz. 16.00)

- „Kącik ochockiego tramwajarza"- grupa Ochota na tramwaj zaprasza do świata miejskiej komunikacji. Będzie można prowadzić tramwaj z zamkniętymi oczami, dowiedzieć się, jakie tramwaje jeździły przed wojną i opowiedzieć w tramwajarskiej telewizji, za co lubicie Ochotę. Zaprasza grupa mieszkańców Ochoty, którzy chcieliby pojechać tramwajem na Mokotów.

- Stowarzyszenie Artystyczne Front Sztuki z Kamienica Artystyczna TA 3
i goście: pokaz charakteryzacji i prezentacja strojów historycznych w wykonaniu studentów Wyższej Szkoły Artystycznej, ochocki poeta Mirosław Kossakowski przeczyta dzieciom wiersze "Dla wnuczki" prezentacja prac artystów związanych z Kamienicą Artystyczną TA3, projekt "Sąsiedzki portret rysunkowy" - artyści będą wykonywać portrety piknikowych gości i tworzyć z nich fotograficzną galerię

- grupa artystyczna Sztuka Tworzenia zajęcia z puszczania gigantycznych baniek i warsztaty kuglarskie (od 17.00 do 20.00)

- Zmiana Organizacji Ruchu nieformalna grupa miejskich rowerzystek i rowerzystów zaprasza w godzinach 15.30-18.30 na: *przejażdżkę Velą, czyli rowerem towarowym należącym do MokoVeloKoop – w skrzyni lub za kierownicą, i rozmowę o tym, dlaczego warto stworzyć kooperatywę rowerową, *przejażdżkę rowerem trójkołowym, który jest doskonałym rozwiązaniem dla seniorek i seniorów oraz osób nieczujących się pewnie na zwykłych rowerach, *rozmowę o jeżdżeniu rowerem po mieście, bezpiecznym parkowaniu i innych przyjemnościach przeciętnej rowerzystki i rowerzysty, *robienie szprychówek, które ozdobią rower małych i dużych rowerzystek i rowerzystów.

- Warszawa czyta:
15.30-18.30: *Co Warszawa Czyta w 2015 roku? Pomóż wybrać książkę, która stanie się bohaterką akcji Warszawa Czyta za rok. Wspólnie poszukacie książki, która może dostarczać inspiracji do dyskusji i działań związanych ze współczesną Warszawą.
*Obejrzyj 55 niewidzialnych miast narysowanych przez uczestników i uczestniczki maratonu ilustracji podczas tegorocznej edycji akcji.

16-17.30 warsztaty dla dzieci: "Miasto stworów". Warszawskie budynki mają nie tylko swoją historię, ale i charakter, humory, lepsze i gorsze dni. Jest im smutno, gdy ich oczy zaklejają reklamy, a cieszą się, gdy na balkonach kwitną piękne kwiaty. Dorośli nie zawsze potrafią to dostrzec. Dzieci pokażą, jak wyglądają te warszawskie stwory. Za pomocą kredek i flamastrów stworzymy mapę ożywionych przez dzieci warszawskich budynków.

- Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" proponuje: "Przyjdź i przynieś ze sobą stare zdjęcie z albumu rodzinnego, gdzie widać Ochotę sprzed lat. Twoje zdjęcie powielimy i dołączymy do plenerowej wystawy w Parku Wielkopolskim. W trakcie akcji będziesz mógł opowiedzieć nam swoją historię, która wiąże się z przyniesionym zdjęciem. Akcję dedykujemy wszystkim pokoleniom."

- pamiątkowe FOTKI Z BUDKI

- joga na trawie z Julią Butrym-Południewską z JOGARYTM (godz. 17.45-18.15)

- zbiórka używanych książek w ramach akcji Książki w Pudle

- kiermasz książek dla dzieci: Wydawnictwo Tatarak i Wydawnictwo Hokus-Pokus

- darmowe malowanie paznokci z Ochota Nails


koncerty i tańce:
16.00 - 16.30 przedstawienie w wykonaniu rodziców Lalilu

16.30 - 17.00 Bigos Brzechwy - zabawy dla dzieci prowadzą licealiści ze LO im. J. Słowackiego

17.00 – 17.40 Kozera&Mamadou - spontaniczny afro-warszawski duet zagra w składzie: Sylwester Kozera z Kapeli Czerniakowskiej (banjo) i Ochocianin Mamadou Diouf (bęben "djembe"). Słowem: miejski folk w całkiem nowym wydaniu.

18.15 - 19.00 koncert licealistów z LO im. J. Słowackiego, m.in. zespół The Wiletts

19.00 - 22.00 sąsiedzka, międzypokoleniowa potańcówka

Pierwsza pomoc i pokazy jak jej udzielać: Harcerski Klub Ratowniczy "Ochota"
Organizacyjne wsparcie wolontariackie: młodzież z LO im. J. Słowackiego

Kawa i przekąski z Filtry, Klubokawiarnia Kolonia i Posłaniec Uczuć

REZERWACJA stoisk na pchlim targu i kiermaszu sztuki i rękodzieła: ochockipchlitarg@gmail.com

Udział w pikniku – zarówno dla wystawców, jak uczestników jest BEZPŁATNY.

Partnerem pikniku jest firma Orange - bardzo dziękujemy za pomoc!


źródło: ochocianie.blox.pl

Komentarze

 1. Aktualny line-up:
  16.00 - 16.30 przedstawienie w wykonaniu rodziców Lalilu
  16.30 - 17.00 Bigos Brzechwy - zabawy dla dzieci prowadzą licealiści ze LO im. J. Słowackiego
  17.00 – 17.40 Kozera&Mamadou - spontaniczny afro-warszawski duet zagra w składzie: Sylwester Kozera z Kapeli Czerniakowskiej (banjo) i Ochocianin Mamadou Diouf (bęben "djembe"). Słowem: miejski folk w całkiem nowym wydaniu.
  18.15 - 19.00 koncert licealistów z LO im. J. Słowackiego, m.in. zespół The Wiletts
  19.00 - 22.00 sąsiedzka, międzypokoleniowa potańcówka

  :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz