Spotkanie z Antoniną Krzysztoń w Czytelni Naukowej

Czytelnia Naukowa zaprasza na spotkanie autorskie z Antoniną Krzysztoń – pieśniarką, kompozytorką, autorką tekstów.
Podczas spotkania usłyszymy piosenki i teksty napisane przez Antoninę Krzysztoń. Będzie także okazja do rozmowy z artystką, kupienia jej płyt i zdobycia autografu.

Antonina Krzysztoń
Autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka. Zadebiutowała w 1981 r. na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej „Zakazane piosenki” w Gdańsku. Ten występ zaowocował współpracą z kabaretem „Pod Egidą”. W 1983 roku zdobyła główne nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA. Przez kolejne lata brała udział we wszystkich ważniejszych imprezach i festiwalach związanych z nurtem piosenki poetyckiej.

Znana jest ze wspaniałych interpretacji piosenek czeskiego barda Karela Kryla, a także z muzycznych opracowań wierszy Zbigniewa Herberta. Współpracowała przy projektach innych artystów m. in. z: Michałem Lorencem, Grzegorzem Królikiewiczem, Leszkiem Możdżerem, Adamem Pierończykiem, Marcinem Pospieszalskim, Joszko Brodą, Mieczysławem Litwińskim.

Piosenki tworzone przez artystkę są różnorodne. Dotyka w nich spraw, które łączą wszystkich ludzi, zaprasza do zadumy i kontemplacji. Inspiracji do muzyki czerpie z folku, który kocha, ale także innych egzotycznych kultur, choćby jamajskiego reggae czy dźwięków z Afryki.

Wstęp wolny
20 marca – czwartek
godz. 18:00


Czytelnia Naukowa
ul. Grójecka 77
bpochota.waw.pl

Komentarze