Przystanek Zamek

Anna Kossakowska zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat do wspólnego budowania wielkiej przestrzennej gry planszowej.
Mury zamkowe, baszty, uzbrojenie rycerzy i atrybuty księżniczek będziemy tworzyć na kolejnych warsztatach naszego projektu.
Założeniem warsztatów jest uwrażliwianie dzieci na piękno europejskiej, w tym polskiej spuścizny kulturowej, pokazanie świata baśni i historii w plastyczny sposób, jak również rozwinięcie manualnych umiejętności najmłodszych, poprzez wykorzystanie różnych technik plastycznych.
Na kolejnych warsztatach wspólnie będziemy wykonywać tekturowe elementy przestrzennej gry (zamkowe mury, baszty) zbrojenie rycerzy i atrybuty księżniczek również będą wykonane z tektury i pomalowane farbami. Wiedzę, jak maja wyglądać zbroja i herb oraz inne cenne wiadomości zdobędziemy z przeczytanych uprzednio na głos fragmentów książek dostępnych w naszych filiach bibliotecznych na terenie dzielnicy Ochota.
Na koniec projektu wszystkie elementy scenografii zostaną zmontowane razem i odbędzie się "Gra o Zamek" w Bibliotece Przystanek Książka.

HARMONOGRAM:
30 stycznia 2014: "BUDUJEMY MURY ZAMKOWE"
13 luty 2014: "OZDABIAMY MURY ZAMKOWE"
27 luty 2014: "SZYKUJEMY SIĘ NA TURNIEJ RYCERSKI"
20 marca 2014: "BUDUJEMY ZAMEK"
24 kwietnia 2014: "DEKORUJEMY ZAMEK"
8 maja 2014 "TYDZIEŃ BIBLIOTEK - PIKNIK BIBLIOTECZNY „POD SKRZYDŁAMI" – Gra o ZAMEK
23 maja 2014 "EUROPEJSKI DZIEŃ SĄSIADA" – Gra o ZAMEK
12 czerwica 2014: "PRZYGOTOWUJEMY ELEMENTY GRY"
W okresie wakacyjnym warsztaty nie będą prowadzone, zapraszamy od września

ANNA KOSSAKOWSKA
artysta plastyk, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - wydziału Architektury Wnętrz. Zajmuje się aranżacją wnętrz, projektowaniem wystaw, scenografii filmowej i teatralnej, także grafiką komputerową i edukacją plastyczną. Wystawia swoje prace malarskie, rysunkowe i fotografie na wystawach w kraju i za granicą. Prowadzi zajęcia plastyczne i malarskie.

Na warsztaty obowiązują zapisy:
tel.: 22 822 38 06
e-mail: przystanek@bpochota.waw.pl

30 stycznia – czwartek
godz. 16.30-18.00


Biblioteka "Przystanek Książka"
ul. Grójecka 42
bpochota.waw.pl

Komentarze