Świadomość kręgosłupa - warsztat w Jogarytmie

Szkoła Jogarytm zaprasza na jednodniowy warsztat nt. kręgosłupa.
Będziemy poznawać ruch każdego odcinka kręgosłupa z osobna, dowiemy się w którą stronę lubi się zginać, a w którą skręcać i dlaczego tak jest. Poznamy ćwiczenia zarówno rehabilitacyjne jak i asany wskazane dla każdego segmentu oraz dla całego kręgosłupa.  Asany wykonywane ze świadomością kręgosłupa zwiększą naszą radość z praktyki jogi oraz zachowają zdrowie kręgosłupa.
Warsztat zostanie podzielony na 5 części w dwóch sesjach. Każda część będzie się składała z krótkiego wykładu wraz z prezentacją slajdów oraz z ćwiczeń związanych z danym odcinkiem kręgosłupa.
 
 Sesja pierwsza: 10:00 – 13:00
- kręgosłup jako całość
- odcinek krzyżowy i miednica oraz stawy biodrowo-krzyżowe

Sesja druga: 15:00 – 18:00
- odcinek lędźwiowy
- odcinek piersiowy
- odcinek szyjny

Warsztat jest jedną całością, nie można wziąć udziału tylko w jednej sesji. Zapraszam zarówno osoby praktykujące jogę od lat jak i osoby początkujące.  Każdy uczestnik warsztatu otrzyma w formie elektronicznej zarówno prezentację jak i opis wszystkich wykonywanych ćwiczeń. Przerwa pomiędzy zajęciami może ulec zmianie, co będzie zależało od ilości pytań oraz aktywności grupy.

Prowadząca: Maria Szczuchniak –  uprzedzam, że nie mam wykształcenia ani medycznego ani rehabilitacyjnego ale praktykuję jogę od 20 lat i uczę od 5 lat. Chcę się z Wami podzielić swoją wiedzą na temat kręgosłupa, którą uzyskałam na podstawie własnych doświadczeń z kręgosłupem. Wiadomości czerpałam również z wielu warsztatów z Donną Farhi oraz innych nauczycieli polskich jak i zagranicznych. Do warsztatu przygotowywałam się też z książek pisanych przez lekarzy i rehabilitantów praktykujących jogę i pracujących z ludźmi cierpiącymi na bóle kręgosłupa. Zapraszam.

Termin:     01.12.2013 niedziela
Cena:    100,- zł
Miejsce: Kameralna szkoła „JOGARYTM”, Warszawa Ochota, ul. Rokosowska 4 (wejście od Baśniowej). www.jogarytm.pl
Zapisy:    Mail-em na adres: biuro@jogarytm.pl prosimy podać imię i nazwisko oraz koniecznie nr telefonu kontaktowego. Maksymalna liczba uczestników 15 osób.
Info:     Więcej informacji na temat warsztatu u prowadzącej tel. 601 440 512 po 18:00

Komentarze