New Model ArmyNew Model Army to kultowy zespół, powstały w 1980 roku w brytyjskim Bradford i choć dla wielu subkultur pozostaje kultowym – nie daje się łatwo sklasyfikować. Brytyjczycy sprzedali ponad1,5 miliona egzemplarzy płyt, choć ich single nie trafiały na listy przebojów. Przez wiele lat kapela była głosem brytyjskiej klasy robotniczej, prezentowała lewicowe poglądy, negowała rządy Margaret Thatcher, amerykanizację Europy i konsumpcjonizm, zgromadziła też wokół siebie potężną rzeszę fanów. Za najlepsze albumy w dyskografii NMA uznaje się "No Rest For The Wicked" czy "Thunder and Consolation".

W 2010 roku zespół świętował trzydziestą rocznicę istnienia. Kolejna trasa koncertowa w roku 2013 jest okazją do promocji najnowszego – dwunastego już – albumu. Zespół wyprodukował płytę własnym sumptem, a mixami zajął się Joe Barresi, znany przede wszystkim ze współpracy z Tool, Queens Of The Stone Age, Bad Religion i Soundgarden. Do wydawnictwa dołączony jest film dokumentalny dotyczący historii tego kultowego zespołu.

Bielty w cenie:
59 zł w przedsprzedaży
69 zł w dniu koncertu

Bilety dostęne na: www.go-ahead.pl, www.ebilet.pl , www.ticketpro.pl , www.eventim.pl  oraz w sieciach Empik, Media Markt i Saturn.

8 października - wtorek
wejście od 19:00, start 20:00
Proxima

ul. Żwirki i Wigury 99a
klubproxima.com.pl

Komentarze