Michał Jeliński w Galerii "Obserwacja"

Na wystawę składają się pejzaże, które autor zrobił w trakcie podróży po różnych krajach Europy – Islandii, Albanii, Ukrainie, Polsce. Zestaw składa się z 20 czarno-białych odbitek wykonanych ręcznie, na papierze barytowym. Cała wystawa inspirowana jest wierszem lorda Byrona:

Radość kryją lasy, gdzie nie zbłądzą ludzie;
Rozkosz czeka na brzegu, co sam tkwi w bezkresie;
Jest gdzieś społeczność, której nikt nie budzi,
Gdzie głębin czuć bezmiar i fal ryk się niesie.

Agnieszka Szczepaniak pisze o wystawie między innymi, że „fotografie Michała Jelińskiego pozornie przedstawiają fragmenty krajobrazu, w istocie będąc fotograficznymi ekwiwalentami wewnętrznego przeżycia, wrażliwości i emocji zrodzonych z uważnego współbycia z naturą”. Tym samym oko kamery łączy zastaną rzeczywistość i świadomość fotografa, a widz zostaje zaproszony do odczytania wystawy w kontekście własnej wrażliwości.


Autor, urodzony w 1973 roku, jest absolwentem Wydziału Leśnego SGGW i Fotografii PWSFTViT w Łodzi. Wykłada w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej, gdzie prowadzi Pracownię Krajobrazu. Organizuje plenery pejzażowe, m. in. na Krymie, Islandii, w Turcji, Puszczy Białowieskiej nad Biebrzą. Pięciokrotnie otrzymał stypendium twórcze Burmistrza Piaseczna.
Wystawę, której wsparcia udzieliła Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej, zobaczyć można będzie do 22 listopada w Galerii „Obserwacja” przy ulicy Tarczyńskiej 3 w Warszawie.  Więcej informacji na temat autora wystawy można przeczytać na stronie www.michaljelinski.com.

29 października – 22 listopada
Galeria „Obserwacja”

Tarczyńska 3
www.facebook.com/obserwacja

Komentarze