Malować, nie malować? - oto jest pytanie...

Wystawa obrazów Wandy Dolores Baytel. W czasie spotkania rozmowa na temat "Malować, nie malować? - oto jest pytanie...", a uczestnicy będą mogli poćwiczyć swoje talenty malarskie.

"Malować, nie malować? - oto jest pytanie..."
Rysunek i malarstwo towarzyszą człowiekowi od zawsze, a w każdym razie od czasów prehistorycznych. W ciągu tysiącleci rozwoju kultury pojawiło się mnóstwo różnych kierunków, szkół, powstały najróżniejsze techniki, malarstwo spełniało różne potrzeby i oczekiwania. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że namalowane zostało już wszystko. Mimo to uprawianie malarstwa nie ustaje, zajmują się tym profesjonaliści i amatorzy, dawne osiągnięcia są odkrywane na nowo, powstają też nowe narzędzia i mody, a kolejne pokolenia artystów malarzy i grafików mają się dobrze – cokolwiek to znaczy. Dlaczego ludzie nie przestają rysować i malować, co to daje twórcom i odbiorcom? Jaki jest pożytek z malowania, oprócz tego, że powstają nowe obrazy? Na czym polega ta pasja? Zapraszamy do rozmowy na ten temat, poprzedzonej krótką prezentacją wybranych (moich) prac i połączonej z kilkoma ćwiczeniami rysunkowymi dla zabawy.

Wanda Dolores Baytel
Absolwentka Wydziału Matematyki UW. Początkowo zajmowała się rysunkiem i malarstwem równolegle z pracą zawodową, od dziesięciu lat twórczość plastyczna jest jej głównym zajęciem. W roku 1990 przyjęta do Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków, od roku 2005 należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Od 1990 bierze udział w wystawach zbiorowych, ostatnio w wystawach ZPAMiG w Warszawie (Galeria „Aktyn” – lipiec 2010, Galeria „Irydion” – październik 2011, Ogród Botaniczny w Powsinie – czerwiec 2013). Wystawy indywidualne od roku 2002, ostatnio w Galerii Warszawskiej Szkoły Zarządzania (listopad 2012) i w Bibliotece w Rembertowie (maj 2013). Uprawia malarstwo olejne i rysunek, w tym sumi-e, interesuje się także innymi technikami.

1 października (wtorek)
godz. 17.00


Biblioteka "Przy Baleya"
ul. Baleya 9 

Komentarze