Akwaaba Ghana - pokaz slajdów w Mam Ochotę

Kto był w Ghanie ten wie, co znaczy stać na środku linowego mostu rozciągniętego czterdzieści metrów ponad plamą ocalałego skrawka lasu deszczowego. Wie też, że ghańskie wybrzeże, naznaczone bolesną historią tysięcy niewolników, którzy w tym miejscu na zawsze żegnali się ze swoim lądem, oszałamia pięknem i śladami żywej tam wciąż historii. Nie zrobi na nim wrażenia niezwykła gościnność ghańczyków, widok z gór na migoczącą milionem świateł Akrę, ani opowieści o ludziach, którzy choć nie widzą, z życia czerpią pełnymi garściami. Na tych, którzy jednak w Ghanie nie byli czeka niezapomniany wieczór pełen barwnych opowieści i pełnych słońca zdjęć.
I czeka Afryka – prawie na wyciągnięcie ręki.
Marta Bielawska – wolontariuszka programu Wolontariat polska pomoc 2013 i Fundacji Usłyszeć Afrykę. Specjalistka pracująca na co dzień z dziećmi niewidomymi, która bez wahania podjęła wyzwanie przeszkolenia 50 nauczycieli w szkole dla dzieci niewidomych w Ghanie. I przy okazji zakochała się w Afryce.
Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współprac rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

2 października - środa
godzina 19.30
Klubokawiarnia Mam Ochotę 

Komentarze