PRZYSTANEK FILOZOFIA - Mądrość Starożytnego Egiptu

Towarzystwo Kulturalne Nowa Akropolis zaprasza na trzeci cykl wykładów pod wspólną nazwą PRZYSTANEK FILOZOFIA. Spotkamy się ze światem, gdzie słowo "Filozofia" nie było jeszcze znane, ale kultura Starożytnego Egiptu i spuścizna pozostawiona przez żyjących wówczas nim ludzi, jest ponadczasowa, uniwersalna i pełna tego co słowo filozofia oznacza - ukochania do mądrości.

19 września 2013 godz. 17:30 Mądrość Starożytnego Egiptu - Wykład
Czy Starożytny Egipt to tylko monumentalne świątynie i piramidy? Dlaczego tak wielu znaczących mędrców Europy udawało się tam po nauki. Co widział tam Pitagoras, Solon, a może i Platon? Zapraszamy na wykład, który postara się przybliżyć istotę kultury Starożytnego Egiptu i jego tradycji, żywo istniejącej przez niemal 3 tysiąclecia.

10 października
2013 godz. 17.30 Film: Starożytny Egipt - Ziemia UkochanaFilm i wykład na wstępie da nam sposobność udania się w filozoficzną podróż Nilem. Wspólnego odkrywania tajemnic Starożytnego Egiptu i próby spojrzenia na świat oczami jego mieszkańców. Jak pojmowali oni świat? Kim był człowiek, jak patrzyli na jego życie i śmierć?

21 listopada 2013 godz. 17.30 Film: Starożytny Egipt - Ziemia odrodzona
Film poprzedzony wykładem opowie nam o tym kim był faraon i jaką rolę pełnił w Państwie. Jak to się wszystko zaczęło? Zapraszamy na opowieść o początku wszystkich początków kultury egipskiej, ukrytym w micie o Ozyrysie i Izis.

12 grudnia 2013 godz. 17.30 Film: Starożytny Egipt - Ziemia Wieczna
Ostatnie spotkanie da nam możliwość bliższego poznania historii najsłynniejszego chyba faraona Tutanchamona i jego ojca Amenhotepa - Echnatona. Film zabierze nas do sławnego miasta Teby oraz na drugi brzeg Nilu do Doliny Królowych i Doliny Królów.

W trakcie każdego ze spotkań przewidziany jest czas na dialog z publicznością. Spotkania prowadzić będą członkowie Towarzystwa Kulturalnego Nowa Akropolis.

Towarzystwo Kulturalne Nowa Akropolis jest międzynarodowym nie komercyjnym kulturalnym, humanistyczno-filozoficznym stowarzyszeniem, założonym w roku 1957, działającym już w ponad 40 państwach na świecie. Pojęcie filozofii Nowej Akropolis jest nie tylko intelektualne i kontemplacyjne, ale także praktyczne i pełne aktywności.

Najbliższe spotkanie
19 września 2013 godz. 17.30
Biblioteka "Przystanek Książka"
ul. Grójecka 42

źródło: bpochota.waw.pl

Komentarze