ORJENTuj SIĘ! Czyli międzynarodowe lato w mieście (na Ochocie)!

Przygotowaliśmy dla Was COŚ na lato! :)


Przemierzmy razem szlak kebabowy, pograjmy w Tryktrak, odnajdźmy na rowerach ochockie miejsca, gdzie kiedyś mieszkali Żydzi, Niemcy, Włosi i Irlandczycy!

Stowarzyszenie Ochota na Wolny Czas w kooperacji z CSM "Sami Sobie" zapraszają wszystkich, którym nie były w tym sezonie pisane dalekie podróże, egzotyczne wycieczki, niebezpieczne wyprawy, czy leśne obozowiska na trzy spontaniczne aktywności z nutą międzynarodową (ale nie na nutę "Międzynarodówki"!).

Nasza Ochota od lat jest wielokulturowa i dlatego chcielibyśmy dowiedzieć się o niej więcej! I zrobimy to wspólnie!

3 soboty! Tarczyńska 11:

27.lipca COŚ WIĘCEJ NIŻ KEBAB, spacer i pokaz filmu (start 17:30)
17.sierpnia O!GRAJMY!, popołudnie planszówek z całego świata (start 12:00)
31.sierpnia MULTI-KULTI wycieczka rowerowa (start 14:00)


Wszystkie spotkania są bezpłatne i jeżeli masz jakiś pomysł, możesz aktywnie się włączyć! Więcej szczegółów poniżej:

--> 27.lipca COŚ WIĘCEJ NIŻ KEBAB, spacer i pokaz filmu (start 17:30)

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd są osoby, które codziennie podają Wam kebab? Jak trafiły do Polski, jak czują się na Ochocie, z jakiego kraju pochodzą? Tego dnia możecie zadać im te pytania, ponieważ gościć nas będą ochoccy właściciele kebabów. Przejdziemy się kebabowym szlakiem, a w programie konkursy i niezwykłe rozmowy z niezwykłymi ludźmi!

Po powrocie o 20:00 zapraszamy na filmowy pokaz - niespodziankę. Pokaz w bramie na Tarczyńskiej 11. Trażyna Grobicka serwuje kinematografię Bliskiego Wchodu.

Masz jakiś pomysł, kochasz Bliski Wschód, chcesz być przewodnikiem lub pokazać swoje slajdy z Egiptu, odezwij się do Kuby: kuba@ochota.org.pl


--> 17.sierpnia O!GRAJMY!, popołudnie planszówek z całego świata (start 12:00)

Istne planszowe jam session - im dziwniejsza gra, tym lepiej. Zapraszamy wszystkich małych i dużych, a zwłaszcza osoby, które chciałby opowiedzieć innym, jak się w gra w ich ulubiona planszówkę. Mamy wiele inspiracji z Bliskiego Wchodu i Azji, więc dowiedzmy się, w co można grać, jeżeli nie w Scrabble, ani Monopoly.

Chcesz się podzielić swoją grą? Napisz do Krystiana: krystian@ochota.org.pl--> 31.sierpnia MULTI-KULTI wycieczka rowerowa (start 14:00)

W ostatni dzień sierpnia ruszamy na superciekawą, freetourową wycieczkę rowerową, bo dotyczącą tego, o czym na Ochocie słyszy się jednak dość rzadko - mianowicie multikulturowości tej dzielnicy.

Cofniemy się w naszej opowieści do czasów przedwojennych, żeby sprawdzić, gdzie na Ochocie mieszkali Żydzi, Niemcy, Włosi, Irlandczycy… Dowiemy się o perypetiach świata muzułmańskiego, odkryjemy żydowską „ziemię obiecaną”, odwiedzimy dawne folwarki, a na koniec wzniesiemy toast za zdrowie Ochocian… śliwowicą pejsachową!
Jak bardzo była to kolorowa dzielnica, jak wiele zamieszkiwało ją narodowości i co z tego wszystkiego zostało. Czy Ochota nadal jest multi-kulti?
Już teraz oliwcie łańcuchy, pompujcie koła i regulujcie przerzutki, żeby wyruszyć z nami w kolejną podróż w czasie.Oczywiście na rowerach.

Wycieczkę (na zasadzie free tour) organizuje Ochota na Wolny Czas we współpracy z Break In Warsaw. Po więcej informacji zgłoś się do Moniki: monika@ochota.org.pl

Komentarze