Okno grupy T-ART w DK Rakowiec


W czwartek 20 czerwca o godz. 18.00 w warszawskim Domu Kultury Rakowiec przy ul. Wiślickiej 8 zobaczyć będzie można spektakl Okno według Ireneusza Iredyńskiego w wykonaniu grupy teatralnej T-ART.

OKNO to spektakl stawiający pytania o postawy współczesnego człowieka. Spektakl pokazuje konfrontacje dwóch postaw moralnych, życiowych, celów i marzeń bohaterów. Idealista oraz „romantyk” – pisarz Krzysztof nie może porozumieć się z pragmatyczną Barbarą. Historia związku niespełnionego pisarza z kobietą sukcesu staje się pretekstem do rozważań o wzajemnym zrozumieniu, pojmowaniu wolności i odpowiedzialności za drugiego człowieka.
Jak żyć, próbując pogodzić miłość do sztuki z miłością do partnera? Na jakie kompromisy i ustępstwa jesteśmy gotowi pójść w imieniu “bycia z kimś”? Jak wiele można poświęcić, jaka jest cena kompromisu, a jaka bezkompromisowej wędrówki przez życie. Jak żyć, próbując pogodzić miłość własną z miłością do sztuki i do drugiego człowieka? Realizatorzy słowami Ireneusza Iredyńskiego opowiadają o swoim pokoleniu “trzydziestoparolatków”, rozliczających się ze swoich młodzieńczych wyborów drogi życiowej.

Obsada:
Krzysztof – Paweł Ptaszkiewicz
Barbara – Patrycja Skrzynecka
Starsza Pani – Elżbieta Ptaszkiewicz
Gruba – Magda Lipińska
Boluś – Rafał Miecznikowski
Psychiatra – Krzysztof Kowalski
Narrator – Artur Jasiński

bilety 10 zł
dkrakowiec@oko.com.pl
tel. 22-823-66-97; 22-823-66-72
www.rakowiec.art.pl

20 czerwca - czwartek
godz. 18.00
Dom Kultury Rakowiec

Wiślicka 8
www.rakowiec.art.pl

Komentarze