Warsztaty taneczne – Czas na swing

DK Rakowiec zaprasza!


Warsztaty taneczne skierowane są do wszystkich fanów muzyki dixieland, swing i tańca Lindy Hop oraz do tych, którzy chcą się wyszaleć. Wszyscy uczestnicy, jak i fani jazzu nowoorleańskiego, będą mieli szansę posłuchać muzyki w najlepszym wykonaniu i przenieść się do czasów kiedy swingujące sale taneczne pękały w szwach.

Warsztaty poprowadzą:
ShimSham - warszawski swing, czyli Weronika Kowalska i Michał Kwiatkowski.
Jako tancerze wykazują się ogromną dbałością o szczegóły. Starają się by w ich wykonaniu taniec był przyjemny zarówno dla nich, jak i dla widza, wplatając w choreografie charakterystyczne dla Lindy Hop elementy akrobatyczne. Najważniejsze dla nich jest zrozumienie w parze i pogłębianie umiejętności „lead and follow”. Wychodzą z założenia, że taniec ma być wygodny i dawać radość, a zdobyte na zajęciach umiejętności mają pozwalać na swobodną i przyjemną zabawę podczas klimatycznych potańcówek.
Zajęcia odbywać się będą cyklicznie (piątek i sobota). Terminy  spotkań:  30 listopada, a także 7 i 14 grudnia (piątki) godz. 19.00- 20.30 oraz 1, 8 grudnia (soboty), godz. 10:30 – 12:00 i 15 grudnia (sobota), godz. 18:00 – 19:30.

Ostatni dzień warsztatów, 15 grudnia, godz. 20.00 to również koncert zespołu The Warsaw Dixielanders (http://www.dixielanders.yoyo.pl/) oraz wspólna potańcówka. 

Więcej informacji na stronie  dkrakowiec.wordpress.com

Komentarze