Inauguracja Dyskusyjnego Klubu Filmowego w OKO

Dyskusyjny Klub Filmowy jest dobrowolnym zrzeszeniem miłośników sztuki filmowej, którzy nie tylko pragną pogłębić swe wiadomości w tej dziedzinie, ale zamierzają także brać czynny udział w popularyzowaniu wartościowych zjawisk artystycznych.
Z jednej strony DKF jest szkołą patrzenia na film, sprzyjającą wyrobieniu właściwych kryteriów oceny dzieł sztuki, z drugiej - szkołą kształcenia i rozwijania postaw. Zamierzone cele Dyskusyjny Klub Filmowy realizuje poprzez systematyczne organizowanie:
- projekcji utworów o wysokich walorach artystycznych, poprzedzonych fachową prelekcją i zakończonych dyskusją,
- spotkań z teoretykami, krytykami, twórcami filmowymi, ludźmi sztuki, nauki,
- otwartych imprez popularyzujących wartościowe zjawiska i treści filmowe.

wstęp jednorazowo 15 zł
karnety: na rok 100 zł; na pół roku 50 zł; na kwartał 30 zł

SPOTKANIA RAZ W MIESIĄCU

Pomysł na założenie Dyskusyjnego Klubu Filmowego narodził się w 2010 roku. Później sen z oczu spędzały nam poszukiwania nazwy. Miała być nieskomplikowana, ale i nie pozbawiona znaczenia. Odwołaliśmy się do przedwojennej warszawskiej gwary, która naprowadziła nas na „sprytnego pośrednika”(faktor berliński). A „pośredniczyć” chcemy i będziemy pomiędzy naszymi wiernymi (ale i przygodnymi) klubowymi uczestnikami a realizatorami filmów i ich przekazem.

Na początku nasze małe grono entuzjastów filmu szukało odpowiedniego miejsca. Przez cały rok 2011 działaliśmy w Kinokawiarnii Stacja Falenica, która urzekła nas swoją nieprzeciętną lokalizacją w zacnym budynku stacji PKP. Nasza współpraca dobiegła końca, a my postanowiliśmy znaleźć nowe miejsce na mapie Warszawy, w którym moglibyśmy działać i realizować nasz program. Placówką, która wyraziła chęć goszczenia u siebie klubu okazał się Ośrodek Kultury Ochoty (OKO). Bardzo cieszymy się na nowe możliwości, które są z tym związane i dziękujemy Ośrodkowi za przyjęcie nas pod swoje skrzydła!

W swojej działalności pragniemy położyć nacisk na edukację filmową. Będziemy pokazywać kawał historii kina, zarówno tej dobrze znanej, jak i tej, o której się rzadko wspomina - filmy twórców mało znanych, debiutujących, wręcz takich, których filmy nigdy nie dotarły do Polski (a jeżeli nawet dotarły to w ograniczonym zakresie). Sięgniemy też po tytuły zapomniane, zakurzone, które, dzięki tym pokazom mają szansę odzyskać dawny blask (a może zabłysną po raz pierwszy?). Taką mamy przynajmniej nadzieję. W planach mamy również festiwale, przeglądy i maratony filmowe. Wszystko to w swoim czasie...

źródło: oko.com.pl

Komentarze