Opowiadanie na śniadanie

OPOWIADANIE NA ŚNIADANIE pt. „Pani Zima. Skok do studni”
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
12 grudnia 2009 (sobota), godz. 11.00
wstęp: 10 zł od dziecka

Informacje i zapisy:
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
tel. 0 22 822 48 70
www.oko.com.pl, e-mail: oko@oko.com.pl


Zapraszamy na zajęcia dla dzieci z cyklu „Opowiadanie na śniadanie. Od słowa do działania” – „Pani Zima”. Skok do studni. Inspiracją tego spotkania jest bajka ze zbioru baśni braci Grimm.

OPIS
Opowieść o dziewczynce, która zgubiła wrzeciono i skacze do studni, aby je odzyskać. W tajemniczym, podziemnym świecie mieszka Pani Ciemności - Babka Prządka. Gdy trzepie swą pierzynę, u nas, na górze, pada śnieg. Aby odzyskać wrzeciono i prząść nić swego życia, trzeba się z nią spotkać...

Baśń w dwugłosie – mamy i sześcioletniej córki, wcielających się w różne postacie: dwóch córek, matki o dwóch twarzach i Babki Prządki, płynnie przechodząc do żywego opowiadania, z elementami wspólnego śpiewu, improwizacji, dialogu ze słuchaczami.

Opowieść będzie się toczyć przy dźwiękach harfy i stukocie kołowrotka. A potem wspólnymi siłami stworzymy przestrzeń opowieści (z materiałów, papieru, własnych ciał i wyobraźni), by każde dziecko mogło wskoczyć do studni i powędrować do chatki Pani Zimy, która czeka na każego ze swoim tajemniczym darem.

Opowiadają: Beata Frankowska i córka Małgosia

Działania twórcze prowadzą: Beata Kurowska i córka Róża

Cykl spotkań z Grupą Studnia O. to wspaniała propozycja dla wielopokoleniowych rodzin obejmująca wspólną zabawę uczestników poprzez działania teatralne, plastyczne, ruchowe i muzyczne z wykorzystaniem opowiadania. Każdy z opowiadaczy: Beata Frankowska, Magda Lena Górska, Gosia Litwinowicz, Agnieszka Ayşen Kaim, Dorota Maciejuk, Paweł Górski i Jarek Kaczmarek, poprowadzi autorskie zajęcia w oparciu o indywidualny repertuar. Zajęciom towarzyszy muzyka na żywo.

Stowarzyszenie „Grupa Studnia O.” to pierwsze w Polsce stowarzyszenie opowiadaczy. Działa od 1997 roku. Źródłem prezentowanych opowieści jest bogata i różnorodna tradycja literatury ustnej: bajki i baśnie, mity i eposy z różnych kultur, a także historie autorskie. Więcej informacji na: www.studnia.org.

/Ochota

Komentarze